Sport Trening

Trening personalny – co daje?

Dlaczego to właśnie treningi personalne uchodzą w tym momencie za najlepszą formę pracy nad własnym ciałem? Dlaczego powoli wyprzedzają różnego rodzaju zajęcia grupowe, klasyczne aerobiki, kalistenikę czy nawet crossfit? Powodów tej zmiany jest kilka. Tak naprawdę nawet jeśli marzą ci się zajęcia ze spinningu czy jogi, jeszcze przed zapisaniem się na coś takiego powinieneś wykupić sobie przynajmniej kilka prywatnych lekcji, które przeprowadzi dla ciebie twój nowy trener personalny. Nawet na zajęcia grupowe warto przecież wybrać się z jakimś konkretnym technicznym przygotowaniem. Teoria to nie wszystko. A musisz wiedzieć, że z uwagi na sporą ilość osób biorącą udział w zajęciach grupowych przeprowadzający je trenerzy nie mają po prostu sposobu na to, by każdego poprawiać.

Warto by było zatem udać się na takie zajęcia z pełną świadomością własnego ciała i chociażby podstawową wiedzą na temat prawidłowej techniki poszczególnych popularnych ćwiczeń. Przygodę ze sportem zawsze zaczynaj od lekcji indywidualnych. To właśnie na nich staniesz oko w oko ze swoim trenerem, który będzie mógł skoncentrować całą swoją uwagę wyłącznie na tobie, co w przypadku jakichkolwiek zajęć grupowych w ogóle nie byłoby możliwe. Wspólnie będziecie pracować nad tym, byś później mógł już ćwiczyć bezpiecznie na własną rękę i zajmować się przeróżnymi dyscyplinami sportowymi, które tylko przyjdą ci do głowy. W wielu sportach wykorzystuje się bowiem podobne wzorce ruchowe. Niemalże w każdej dyscyplinie sportowej ważne jest chociażby utrzymywanie prawidłowej postawy, generowane przez spinanie mięśni głębokich brzucha i utrzymywanie ich przez cały czas trwania ćwiczeń właśnie w tym spięciu. Trener personalny pokaże ci, jak to robić. Objaśni ci również, jak przygotować się do poszczególnych jednostek treningowych i jak zakończyć każdy trening, by rozluźnić mięśnie i pomóc im w regeneracji. Te podstawy po prostu trzeba mieć. Jeżeli o nie zadbasz, później będziesz mógł już ćwiczyć w sposób całkowicie bezpieczny, nie ryzykując żadnymi urazami czy kontuzjami, przez które treningi stałyby się totalnie niemożliwe.

Za taki pojedynczy wstępny trening personalny powinieneś zapłacić nie więcej niż dwieście złotych, czyli naprawdę niewiele jak na to, ilu rzeczy możesz się na nim nauczyć i dowiedzieć. Nie rezygnuj ze skorzystania z tej opcji. Od samego początku zapewnij sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. To ważne, by trenować nie tylko efektywnie, ale by trenować rozsądnie i z głową.

Similar Posts