Sport Ubrania

Jakie buty do fitnessu? Nike, Adidas, Kappa?

W latach 80. fitness uprawiano bez butów lub w zwykłych trampkach. Dziś wiemy już, że dobre buty od fitnessu mogą znacznie zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo, ale też przyjemność z uprawiania sportów.

Pod ogólnym pojęciem buty do fitnessu mieści się wiele różnego rodzaju obuwia sportowego. Fitness to bowiem niejednorodna dziedzina, która obejmuje zarówno zajęcia z boksu czy jogi, jak i bieganie na bieżni czy podnoszenie ciężarów.

Buty do fitnessu dobre do ćwiczeń

Są więc osobne buty do biegania, które sprawdzą się najlepiej na bieżni a także w przypadku osób, które robią na siłowni wypady i inne dynamiczne ćwiczenia. Nie każde buty sportowe będą się do tego celu nadawały. Te stworzone specjalnie z myślą o uprawianiu fitnessu będą bardziej przewiewne, niż zwykłe trampki, które zwykle nie pachną najlepiej po kilku godzinach treningu. Buty do fitnessu lepiej zabezpieczą stopę przed urazem i nie będą przeszkadzały w czasie wysiłku wpijającymi się czy uciskającymi elementami. Zwykle mają one też specjalne krótsze sznurówki lub są ich pozbawione, dopasowując się samoistnie elastycznie do stopy. Zapobiega to potknięciom. Buty do ćwiczeń mają amortyzować nacisk, jaki w czasie sportu nakładamy na kolana i mięśnie całych nóg. To ważne, bo poza eliminacją kontuzji zmniejsza to ból i dyskomfort w czasie ćwiczeń i stabilizuje sylwetkę. Brak kontuzji jest ważny szczególnie w tańcu, boksie i innych dynamicznych sportach o dużym zakresie ruchów. Choć osoby, które trafiają na siłownię raz na jakiś czas mogą ćwiczyć w zwykłych trampkach, to ci, którzy ćwiczą kilka razy w tygodniu, powinni zaoptrzyć się w profesjonalne buty do ćwiczeń.

Buty fitness Nike i damskie obuwie Adidasy Kappa

Ponieważ z fitnessu głównie korzystają kobiety, to buty fitness zwykle są damskie. Najlepszym przykładem takiego obuwia są Adidasy Kappa. To model miękkiego obuwia o średniej grubości podeszwie, który sprawdza się szczególnie podczas uprawiania takich dyscyplin, jak pilates czy balet. Zamiast być boso na takich zajęciach, możesz założyć buty Adidasy Kappa, które poprawią przyczepność do podłoża, skoczność i zabezpieczą przed kontuzjami. Takie damskie obuwie do fitnessu możesz też znaleźć w ofercie innych marek, jak Nike czy Puma. Te buty charakteryzuje ciekawe wzornictwo, więc w modelach Nike możesz iść też na miasto czy imprezę. Obuwie tego typu jest produkowane w wielu oryginalnych kolorach.

Dobre buty sportowe powinny spełniać wiele warunków. Po pierwsze muszą mieć ergonomiczną podeszwę, co zapewni ochronę przed skręceniami czy zwichnięciami kostki. Poza tym muszą być uszyte z dobrej jakości materiałów oddychających. Daje to komfort nawet po długim treningu, bo stopy nie zmieniają zapachu. Przed zakupem butów warto przymierzyć kilka par w specjalnym sklepie ze sprzętem do fitnessu, lub poradzić się doradcy od obuwia sportowego. Taka osoba będzie wiedziała najlepiej, jakie buty się sprawdzą przy boksie, podnoszeniu ciężarów czy jodze.

Buty do biegania produkują dziś takie marki sportowe, jak Nike, Adidas czy Reebok. W ofercie mają je też niekiedy specjalistyczne marki fitnessowe. Przy regularnym wysiłku na siłowni dobrze zaopatrzyć się w odpowiednią parę, zamiast decydować się na trampki z marketu.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Jakie buty do fitnessu? Nike, Adidas, Kappa?
  1. Warto zainwestować w dobre buty sportowe, tanie obuwie szybko się zużywa i nie zapewnia zabezpieczenia przed kontuzjami podczas uprawiania sportu.

Comments are closed.