Sport Sprzęt

Dziecko na narty – wybór sprzętu

Dziecko można dość łatwo zachęcić albo zniechęcić do podejmowania jakichś działań. Zajęć rekreacyjnych i sportowych dotyczy to również. Jeżeli więc chcemy, aby nasze dziecko polubiło sporty zimowe, dobór odpowiedniego dla niego sprzętu, czyli butów i nart jest kluczowy. Muszą być przy tym nie tylko bezpieczne i wygodne w obsłudze, ale również i atrakcyjne wizualnie. Z takim sprzętem dzieci chcą być za pan brat, a sport kojarzy im się z przyjemnością, a nie ze znienawidzonym obciachem.

Sprzęt narciarski dla dzieci

Wybór naprawdę dobrych butów oraz nart dla dziecka nie jest zadaniem najprostszym, chociaż producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek dedykowanych produktów, w tym również do uprawiania sportów zimowych. Na rynku sprzętu i akcesoriów do uprawiania przez dzieci zimowych sportów istnieje dzięki temu wiele różnych modeli i wzorów, i czasami jest to przekleństwem dla rodziców i opiekunów. Na co zwracać uwagę przy wyborze nart i butów narciarskich dla dzieci?

Wybór butów narciarskich dla dziecka

Buty narciarskie dla dzieci muszą posiadać pewną konstrukcję, której w butach dla dorosłych się nie stosuje. Buty mają chronić stopę, ale powinny być przy tym lekkie i elastyczne. Budowa ciała dziecka jest wprawdzie podobna do dorosłego człowieka, ale inaczej się zachowuje i układa w trakcie jazdy na nartach. Dobre dziecięce buty narciarskie mają miękkie skorupy, które jednocześnie świetnie dopasowują się do stopy, jak i odpowiednio zabezpieczają staw skokowy. Zapewniając podczas jazdy kontrolę nad nartami, zachowując środek ciężkości, prawidłowo rozkładają masę ciała dziecka. To bardzo istotne przy minimalizowaniu obciążeń stawów, m.in. skokowego, kolanowego i biodrowego. Dobrze również, jeżeli buty dla dziecka na narty mają wyprofilowaną podeszwę z bieżnikiem. To umożliwia spokojne i bezpieczne przemieszczanie się po śniegu już po odpięciu nart. Dobrym wyborem mogą być buty narciarskie dla dziecka.

Wybór nart dla dziecka

Narty dla dziecka muszą być do niego na tyle dostosowane, by mogły go do uprawiania zachęcić. Szczególnie pierwsze narty dla dziecka powinny nie utrudniać dziecku nauki, ale pozwalać na stosunkowo łatwe ich prowadzenie. Najważniejsze w wyborze są dobranie odpowiedniej długości oraz i wytaliowania, umożliwiającego naukę wchodzenia w skręty. Narty dla dzieci najmłodszych powinny oscylować w granicach 60-80 cm długości i być idealnie dopasowane do wzrostu dziecka.

Za przykład można wziąć narty dedykowane dla dzieciaków stawiających pierwsze kroki na stoku, jak i dla tych, którzy już pierwsze lekcje mają za sobą. Specjalny system wiązań dopasowuje się idealnie do rosnącej stopy dziecka, co sprawia, że narty nie są jednosezonowe. Ponadto wiązania są wyposażone w inteligentne systemy wypinania, co pomaga łatwo zakładać narty i łatwo zdejmować, a także zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas zjazdów.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Dziecko na narty – wybór sprzętu
  1. Chyba lepiej wynająć sprzęt narciarski dla dzieci? Biorąc pod uwagę, że ciągle rosną, w kolejnym sezonie sprzęt może okazać się bezużyteczny…

Comments are closed.